Pokud někdo soukromě podniká, má před sebou především jeden nezpochybnitelný úkol. Musí se postarat o to, aby to vynášelo dost peněz, aby bylo čím takové podnikání financovat a zbylo i na živobytí takového podnikatele samotného. To je tu prvořadé, to se v žádném případě nedá ignorovat.
Jenže u žádného soukromého podnikání není jistota, že to bude vždy a za všech okolností výnosné. Může tu nastat celá řada obtíží, které mohou v konečném důsledku zapříčinit to, že zůstane podnikatel na suchu, že nebude mít ani z čeho žít, ani platit výdaje související s jeho firmou.
Je to smutné, ale tak už to zkrátka v podnikatelském životě chodí. A každý, kdo rozjede svůj byznys, s tím musí prostě počítat. A musí být připraven na to, že někdy bude nedostatek finančních prostředků řešit.
A jak sehnat peníze, jimiž by se zachránilo podnikání, které právě nevynáší tolik, kolik by mělo? Často pomůže jedině hypotéka bez registru nebo nějaká jiná půjčka, na kterou takový podnikatel v tísni dosáhne a kterou si tudíž může vzít.
A jak si vybrat půjčku, která by měla podnikateli v těžkých časech pomoci? V první řadě musí jít o nabídku, kterou má dotyčný šanci získat. Když má tento například skoupé příjmy a navrch nepříjemné záznamy v registrech dlužníků nebo dokonce exekutory v patách, nemá automaticky naději uspět v bance a neměl by tedy ztrácet čas žádáním právě zde a měl by vsadit na nebankovní nabídku. A pak by se měl zajímat o to, která z dostupných půjček je zvládnutelná, a to co nejvýhodněji. A jako to nejlepší řešení se pak často ukáže ta výše zmíněná nebankovní hypotéka. Protože u té zaručí podnikatel splácení zástavou své nemovitosti a díky tomu uspěje, i když je na tom docela zle. Díky podmínkám, které tuto půjčku provázejí, tu podnikatel získá dost peněz za všestranně ideálních podmínek, a to mu umožní dát do pořádku vše, na co by jinak chyběly peníze.