Punčochy a punčocháče jsou důležitý oděvní doplněk, který ženy oblékají pro různé společenské příležitosti. Využívají přitom vlastnost nylonového vlákna, které pomáhá udržet tělesné teplo, zatímco vyniknou ladné křivky nohou k plesové toaletě, k večerním šatům, na oslavách, svatbách, večírcích, a mnoha dalších příležitostech. Kdyby nic takového neexistovalo, ženy a dívky by musely své půvaby zakrýt kalhotami, anebo šaty a sukně oblékat pouze v parném létě, kdy teplé počasí dovolí obnažit kotníky, lýtka a stehna.
Historie stará téměř 80 let
V roce 1934 objevili pracovníci v laboratořích společnosti DuPont plastickou hmotu – nylon a v roce 1940 vyrobil chemický inženýr Wallace H. Carothers první tenké nylonové vlákno. Brzy nato se rozjela produkce silonových punčoch splétaných z velmi tenkých nylonových nití. Tehdejší punčocháče měly ze zadní strany viditelný šev, jehož „retro“ podobu lze spatřit u některých současných modelů naprosto záměrně – z nostalgie.
V roce 1940 ovšem nikdo nehleděl na tuto výrobní „vadu na kráse“, a během několika týdnů se i přes válečné běsnění prodaly miliony kusů „nylonek“. Dnes si žádná žena nedokáže bez silonových punčoch svůj život představit. Nosí punčochy i punčocháče k různým příležitostem.
Společenské události, které nejsou limitovány dlouhou sukní, oživí velmi jemně pletené, tenké tělové punčochy označené jako 7 DEN. Takový výrobek působí přirozeně a velmi nenápadně, přitom elegantně . Nehodí se však ke každé obuvi, jestliže se ve společnosti pohybujete v sandálkách s otevřenou špičkou – měly by tomu odpovídat i punčochy, které nezakrývají prsty. Stylisté také doporučují výrazný temně rudý lak na nehtech, který odpoutá pozornost od toho, že barva obnažených prstů se s barvou lýtek a stehen neshoduje.
Unikající oko
Bohužel, stává se to, a dle Murphyho zákonů, v nevhodnou dobu. Moudré ženy na křehkost nylonu pamatují a berou si s sebou do kabelky vždy náhradní punčochy. I sebemenší dírka na punčoše totiž výrazně dominuje a být středem pozornosti i za cenu faux pas?